Rüyada Abdest Almak

Rüyada abdest almak hayırlı işlerin olacağına işaret eder. Rüyada abdest almak farklı durumlarda farklı yorumlanabilir. Rüyada abdesti aldığınız yere göre değişebilir. Bunun yanı sıra rüyada abdest almak güzel ahlaklı olmaya, iyi niyetli ve hayır yapmayı seven kişilerin olduğuna dalalet eder. Peki rüyada abdest almak ne anlama gelir?

RÜYADA ABDEST ALMAK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada abdest almak farklı anlamları olduğu gibi görülen rüyaya göre de değişebilir. Haberimizden, rüyada abdest almanın anlamlarını okuyabilirsiniz.

RÜYADA ABDEST ALIP NAMAZ KILMAK

Rüyada abdest alıp namaz kılmak üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Rüyada Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur. Tüccar olan kimsenin rüyada abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder.

RÜYADA SUSUZ ABDEST ALMAK

Rüyada susuz abdest almak kişinin şifaya kavuşacağına, sıkıntılarını ve sorunlarını çözmek için hayırlı yollar keşfedeceğine, hiç beklemediği sıkıntılar yaşayacağına, amaçlarına ulaşmaya, sevdiği kişiler ile elbirliği yaparak daha büyük kazançlar elde edeceğine, tüm saf duyguları ve iyi niyetiyle onu yanında barındıracağına işaret eder.

RÜYADA TUVALETTE ABDEST ALMAK

Rüyada tuvalette abdest almak sıkıntıların ve sorunların sevilen kişilerden gelecek destekler sayesinde çözüm bulacağına, ruhen çok büyük bir gelişme yaşayacağına, aile bireylerinden birinin sorununu çözeceğine, eski bir hastalığın nüksedeceğine, yapılan çalışmaların değersiz görüleceğine, hayatının düzene gireceğine işaret eder.

RÜYADA HASTA BİRİNİN ABDEST ALMASI

Hasta bir kişinin abdest aldığını görmek, rüya sahibinin kendi eşiyle ilgili biraz sorunlar yaşayacağına ve sorunlar büyüme eğilimindeyse karısını ya da kocasını boşayacağına işaret eder. Bu boşanma her ne kadar kötü gibi görünse de rüyayı gören kişinin işlerinin açılmasını ve bu durumda istifade etmesini sağlar.

RÜYADA ABDESTİN BOZULMASI

Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.

RÜYADA SICAK SUYLA ABDEST ALMAK

Rüyada sıcak su ile abdest almak, gam ve kedere düşeceği anlamına gelir.

RÜYADA TEMİZ VE BERRAK SUYLA ABDEST ALMAK

Temiz ve berrak suyla abdest aldığını görmek gam ve kederden ise kurtulacağı anlamına gelir.

RÜYADA YAĞMUR SUYUYLA ABDEST ALMAK

Bir kimse rüyasında yağmur suyu ile abdest aldığını görse, bu onun dünya ve ahirette halinin iyi ve mutlu olacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Abdest Almaya Çalışmak

Rüyada temiz su ile abdest almaya çalışmak amacına kavuşmaktır. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende Abdest alan çalınan eşyasını bulur.Rüyada abdest bozulması: Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.Bir kimse üst üste abdest aldığını görse “Abdest üzerine abdest Almak nurdur” hadisine binaen o kimsenin gönlünün aydınlığına işaret eder.Rüyada abdest almak Allah (CC) tarafından nail olunacak himayeye isaret eder.Bazı tabirciler, rüyada abdest almak, rüya sahibinin yerine vereceği emanete veya ödeyeceği borcuna ya da yapacağı şahitliğe işaret eder, dediler.

Rüyada abdest almak için su bulmamak!

Bir kimsenin rüyasında abdest almak istediği halde su bulamadığı görmesi; o kimsenin isteklerini gerçekleştirmek için çare bulamayacağına, rüyasında abdest alırken eksik aldığını ve abdest azalarını yıkama sırasını ihlâl ettiğini görmesi; o kimsenin Allah’a karşı yerine getirmekle yükümlü olduğu vazifelerinde tembellik ettiğine işaret eder.

Rüyada abdest suyundan içmek

Rüyanızda abdest aldıktan sonra elinizle abdest aldığınız sudan içtiğinizi görmeniz; hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifa bulmaya ve korkudan emin olmaya yorumlanır.

Rüyada Camide Abdest Almak

Rüya sahibinin rüyasında camide abdest aldığını görmesi camide abdest alan kişi, istediği hayallerinin gerçekleşmesi halinde mal ya da para ile sadaka vermesi gerektiğine işarettir. Ancak bazı ilmi kaynaklara göre de tüm isteklerinin gerçekleşeceğine ve bu istekleri için Allah’a verdiği hayır sözünü gerçekleştirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Mahzende Abdest Almak

Rüyanızda soğuk bir mahzende abdest aldığınızı gördüyseniz, çalınan veya kaybolan eşyanıza kavuşacağınıza işarettir.

İslami rüya tabirlerinde Rüyada abdest almak nedir?

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada abdest alırken bir kimsenin sizi seyretmesi; sizin vesilenizle birinin tövbe edeceğine yorumlanır.

Allame Meclisî: Abdest aldığınızı görmek; insanların minnetinden güvende kalacağınıza yorumlanır. Hacetinizin minnetsizce reva olacağına tabir edilir.

Müellif: Temiz ve berrak suyla abdest almak; murada ermektir. Kirli pis suyla suyla abdest almak; bunun aksine yorumlanır.

Kirmanî: Berrak suyla abdest almak; üzgün biri için sevinmeye, korku içinde olan için güvende kalmaya, borcu olan için borcunu ödemeye ve hasta biri için iyileşmeye işarettir.

Cabir Mağribî: Rüyada namaz için abdest aldığınızı, sonra da abdestin bozulmasını görmek; yapacağınız bir işte başarısız kalmamak için iyi bir mücadele vermeniz gerektiğine işarettir.

İbrahim el-Eş’as: Rüyanızda mükemmel bir abdest aldığınızı görmeniz; korku ve üzüntüden kurtulacağınıza, korktuğunuzdan emin olacağınıza işaret eder.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir