Rüyada Acele Etmek

Rüyada acele etmek, kişinin özel yaşamındaki bazı konularda iyi düşünmeyeceği, geleceğe yönelik emin adımlarla hareket etmeyeceği, gelişigüzel kararlar vererek yaşayacağı manalarına yorulur. Bu nedenden dolayı da ileri de büyük sıkıntılar yaşayacağı ve pişmanlık duyacağına delalet etmektedir.

Ayrı yeten acele etme konusunda iş yaşamında da yanlış kararlar vererek büyük zararlar göreceğine delildir. Rüya sahibi, kararlarını verirken aklından ziyade daha çok duygusal kararlar alacağına işaret eder.

Rüyada Evlenmek İçin Acele Etmek; Rüyayı gören kişi, çevresindekilerden gelen nasihatlere kulak asmayıp kendi bildiğini yapması ve kendisine karşı yapılan uyarılardan çok fazla rahatsız olduğuna delildir. Özellikle gençlerin büyük hatalar yaparak tecrübe sahibi olacağına delildir. Aşk hayatında da ilişkisi varsa biteceğine ve yeni bir ilişkiye yelken açacağına işarettir.

Rüyada acele etmek, rüya sahibinin ileride çok pişman olacağı bir iş yapacağı demektir. Kişinin huzursuz olacağı, iş hayatında başarısız olacağı, bu yüzden de işinde de sıkıntı yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Yola Çıkmak İçin Acele Etmek; Rüyayı gören kişi, bulunduğu ve yaşadığı ortamın kendisine kasvet verdiği ve bu nedenle sürekli olarak değişiklik yapmak için uygun bir anı kolladığına delalettir. Bu kişi acele ederek biran önce hayatını istediği gibi düzenlemek için harekete geçeceğine alamettir.

Rüyada Acele Etmenin Psikolojik Yorumu; Hayatında yeniliklerden hoşlanan bu nedenle sürekli olarak değişim isteyen, her işini biran önce halletmek için çabalayan, beklemekten son derece nefret eden tutumlarının rüyasına olan sembolik yansımasıdır.

Rüyada acele namaz kılmak, rüya sahibinin zararlı bir alışkanlığı olduğuna, bu alışkanlığı bırakması gerekeceğine, eğer bırakmazsa ileride başına bela olacağına işarettir.

Rüyada acele giyinmek, kişinin başkasının yapmış olduğu işlerin üstüne konup övgü alacağına, bu yaptığı işten pişman olacağına delalet eder.

Rüyada acele hazırlanmak, rüya sahibinin sevdiği kişilerin katkısıyla işini büyüteceğine, borçlarını kapatacağına rivayet eder.

Rüyada acele bir yere gitmek, kişinin büyük bir kayba uğrayacağının göstergesidir. Rüya sahibinin sevdiklerini kaybedeceğine işaret eder.

Rüyada acele eden birini görmek, rüya sahibinin hayatında daima kazançlı işler peşinde koşacağına alamet eder.

Rüyada acele ettirilmek, kişinin yaptığı çalışmaların çok iyi ve işinde yükselmek için yeterli olacağına rivayet etmektedir.

Düşünüp Acele Etmediğini Görmek: Acele etmenin tam tersi daha olumlu yorumlanır. Eğer dine ait bir konuda düşünerek hareket ediyorsa bu pek hayırlı iş değildir. Bu durum sadece dünyevi işlerde hayırlıdır.

Ibni i Şirin e göre (r.a): Acele etmek rüyada pişmanlığa işarettir. Kirmani demiştir ki: Rüyasında acele etmeyip itidal üzere hareket eylediğini gören, selâmetle maksadına kavuşur.

Cabir ül Magribi ye göre; acele, düşünme ile düşünme de acele ile kıyaslanır. Düşünüp acele etmediğini görmek her iste acelenin zıttı ile yorumlanır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir