Rüyada Acımak

Rüyada bir yetim veya fakir birine acıdığını görmek, Cenab-ı Allah’ın mağfiretine nail olacağınıza işarettir. Acı­mak ile ilgili rüyalar hayırla yorumlanır.Birisine acıyarak yardım ettiğinizi görmek, hayatta kötü durumlara düşmek istemiyorsanız daha çok çalışmanız ve dost kazanmanız gerektiğine işarettir.Rüyada yetime ve fakire karşı acıdığını görmek mağfirete, kendisinin acıdığını görmek, gufrana, ilâhî rahmetin üzerine nail olduğunu görmek, nimete ve rızkın artmasına delâlet eder.

Rüyada Acımanın Anlamı ve Yorumu: Rüyada acımanın anlamı, rüya sahibinin merhametli olduğuna yorulur. Kişinin toplumsal değerlerine ve temiz vicdanlı olduğuna işaret eder. Rüyada acımanın tabiri ise rüya sahibinin maddi ve manevi bir sıkıntı çekmeden tüm hayırlı işleri yerine getireceği, şefkatli olan kalbi ile kimsesizlere ve düşmüşlere yardım edeceğine delalet etmektedir.Rüyada acımanın yorumu, hayırlı işler yapacağına ve kalbinin temizliği ile hareket edeceğini gösterir.

Rüyada Yoksul Birine Acımak: Rüya sahibi, hayırseverliğinin karşılığını misli misli alacağı ve çok ciddi sıkıntılar çekmeden hayatına huzurlu bir şekilde devam edeceğine alamet eder.Rüyada acımak, rüya sahibinin bekar ise kısmetinin açılacağı demektir. Eğer kişi evliyse eşinin kalbinin kırılmaması için elinden geleni yapacağı, evde kadının hakim olacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Kendine Acımak: Kişinin manevi yönden zayıflığına ve saflığından dolayı kandırılmaya müsait olduğuna işarettir.

Rüyada Acımanın Psikolojik Yorumu: Rüya sahibinin, kendisinin bir bataklığa sürüklendiği, olumsuz düşünceler barındırması ve gereksiz aksilikler yaşamasından dolayı psikolojik olarak bazı rahatsızlıklar yaşadığını belirtir.

Rüyada Birinin Bana Acıması : Rüya sahibinin, çok başarılı birisi olacağına, etrafındaki insanlar tarafından taktir edileceğine işaret eder.

Rüyada Acıyıp Ağlamak: Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada acıyıp ağlamak, rüya sahibinin duygusal bir insan olduğuna delalet etmektedir.

Rüyada Hayvana Acımak: Rüyada hayvana acımak, kişinin dilediklerine, hayallerine, dualarına kavuşacağına, maddi sıkıntılarını sonsuza dek bitireceğine rivayet eder.

Rüyada Canının Acıdığını Görmek: Rüyada canının acıdığını görmek, rüya sahibinin ailesiyle bazı sorunlar yaşayacağına, kısa bir süre ailesiyle konuşmayacağına alamet eder.

Rüyanızda birisine acıyarak yardım ettiğinizi gördüyseniz, hayatta koşullarınızın daha iyi olması için çalışmalarınıza biraz daha özen göstermeniz ve dost kazanmanız gerektiğine işarettir.

Rüyada merhametli ve sevinçli olduğunu görmek ise, Kur’an’ı ezberlemeye delalet eder. Bir kimse suçundan ya da hatasından dolayı bir başkasına acıyıp, bir kimseyi bağışlıyor ise, o kimseye iyilik yapmaya başlar ve sonrasında biri tarafından bağışlanacak ve ondan iyilik gelecektir.

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında kendisini birisine acıyarak yardım ettiğini görmesi; bu kişi eğer hayatta kötü durumlara düşmek istemiyorsa, daha çok çalışması ve dost kazanması gerektiğine işaret eder.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir