Rüyada Ad Görmek

Rüyada isminin değiştiğini görmek, hayra, saadete, se­lamete işarettir. Adının kör, topal gibi bir isimle değiştirildiğini görmek rüyayı görenin bu hale geleceğine, kendisinin asıl adından başka bir isimle çağrıldığını görmek, çirkin bir isimse, hata işleye­ceğine veya hastalanacağına, güzel bir isimse, yüksek ve şerefli bir insan olmaya işarettir. Rüyada adınızla çağrıldığınızı duymak, sizi sevindirecek çok güzel bir haberin müjdecisidir. Eş dost arasında itibarınızın da artacağına işarettir.Rüyasında adının (isminin) başka bir isimle değişmiş olduğunu görmek, hayra (iyiye) yorulur. Yani bu rüya yeni bir hayatın (mutlu yaşamın) işaretidir.Rüyasında adının kötü bir adla değiştiğini (mesela; kör, to­pal ve aksak ve benzeri gibi isimlerle değişmiş olduğunu) gör­mek, iyiye ve hayra yorulmaz. Bu isimler gibi istenmeyen bir durumla karşılaşılacağına işarettir.

Rüyada Ad Koymak: Rüya sahibi, kendisine muhtaç olan kişiye yeniden hayat verir derecesinde tüm bakımlarını sağlayacak. Rüyada ad koymak, kişinin sıkıntılarının ve sorunlarının son bulmasına vesile olacak çarelerin karşısına çıkmasına yorulur.

Rüyada Ad Duymak: Rüya sahibinin hayatında büyük bir devrim yaşayacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin uykusunda tanıdığı bir kişinin ismini duyarsa o kişiden büyük bir müjdeli haber geleceği şeklinde nitelendirilir.

Rüyada Ad Söylemek:Rüya sahibinin rüyasında adını dillendirdiği kişinin yüzünü gülecek ve o kişinin hayatı rahata kavuşacak. Rüyada ad söylemek, kişinin maddi ve manevi olarak rahata ereceğine delalettir.Rüyada ad görmek, en hayırlı ve makbul olan rüyalar arasındadır. Rüyayı gören kişinin hayatında yeni bir dönemin yaşanacağı demektir. Bu süreçte tüm sıkıntıların, sorunların, zorlukların giderileceğine, güzel fırsatların elde edileceği anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Ad Soyad Yazmak: Rüya sahibinin hayatına sıfırdan başlayacak kadar önemli ve güzel şeyler yaşayacağına delalet eder. Rüyada ad soyad yazdığını görmek, kişinin ekonomik durumunun çok güçlü bir hale gelmesine alamettir.

Rüyada Ad Değiştirmek: Rüyayı gören kişinin hayat şartlarından memnun olmadığı için yeni girişimler yapacağına işarettir. Rüyada ad değiştirdiğini görmek, kişinin huzursuz ve mutsuz olduğu durumlardan uzaklaşacağı manasına gelir. Ayrıca bir düşmanla dost olmaya da işarettir.

Rüyada Adının Değiştiğini Görmek: Rüyada adının değiştiğini görmek, kişinin işlerinin bozulacağına ve mal kaybı yaşayacağına rivayettir. Rüyada adının değiştiğini görmek, kişinin yaşayacağı talihsiz bir duruma alamet etmektedir.

Rüyada Arkadaşının Adını Söylediğini Görmek: Rüya sahibinin rüyasında arkadaşının adını söylediğini görmesi, kişinin hayatında daima başarılı olacağına delalet eder. Rüyada arkadaşının adını söylemek, gereksiz bir konuya bulaşmaya ve iyi geçime işarettir.

Rüyada Sevdiği Kızın Adını Duyduğunu Görmek: Kişinin rüyasında sevdiği kızın adını duyduğunu görmesi, rüya sahibinin kısa sürede bir birlikteliğe başlayacağı anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin sevdiği kişiyle hayatını birleştireceği manasına da gelir.

Rüya esnasında, Ebucehil (cehalet babası) ve Ebuleheb (ateş babası) gibi kötü isimler işitmek, kötü olayların yaşanacağına işarettir.

Rüyada dinen önemli kişilerin isimleriyle anıldığını görmek, (Muhammed, Ali, Ahmed, Said, Salih gibi) huzurlu ve mutlu bir hayat yaşayacağınıza işarettir.

Kişinin rüyasında isim değiştiğini görmesi, hayırlı olayların gerçekleşeceğine, saadet ve mutluluk dolu günlere işarettir.

Kişinin kendisine güzel bir isimle hitap edildiğini görmesi, izzet ve şeref içinde bir ömür süreceğine delalet eder.

Kişinin kendisine anlamsız ve sevimsiz bir isimle hitap edildiğini görmesi, hayatı boyunca çirkin bir nam ile anılacağına delalet eder.

Bir insanın ismi o kişinin künyesidir ve anlamı çok büyük değer taşımaktadır.

Rüyasında adının başka bir isimle değiştiğini gören kişi, yeni bir hayata başlar ve mutlu olur.

İhya: Kendi ismiyle çağırıldığını görmek insanlar arasında iyi bilinmeye, kötü nam yapmış bir isimle anılmak kusurlu hal ve davranışlara, iyi insanların ismiyle çağrılmak ya da böyle bir adla kendi isminin değiştiğini görmek iyi bilinmeye ve hayırla anılmaya ddelalet eder.

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında adını duyması yani adı söylenerek kendisine hitap edildiğini işitmesi; çok hayırlı bir haber alarak sevineceğine, rüyasında çocuğuna isim taktığını görmesi; evlatlarının onu tatmin edecek şekilde yetişmeyeceklerine işaret eder. Yine bir kimsenin rüyasında başka bir isimle çağırıldığını görmesi; eğer çağırılan ad kötü bir ad ise, rüya gören kişinin başına kötü bir iş geleceğine, iyi bir ad ise, ismin delalet ettiği mânâya göre bir hale uğrayacağına işaretle yorumlanır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir