Rüyada Ada Görmek

Rüyada ada görmek, maksadına eremeyeceğine, dost­ları tarafından terk edileceğine, yalnız kalmaya işarettir. Adada oturduğunu görmek, eve gelecek gelinin istendiği gibi çıkmayaca­ğına. Adada avlanmak, büyük bir tehlike geçirmeye, adanın deniz içinde kaybolduğunu görmek, arzu edilen kadın veya erkekle ev­lenmeye ve bir kız çocuğu olacağına; adada yanardağ görmek, gö­renin kazancına gizli bir elin girdiğine, dostlardan ve komşulardan sakınmak lazım geldiğine işarettir.Rüyada ada görmek, beklenmedik bir kısmet ve ele gele­cek para ile yorumlanır.Bir kimse rüyasında bir ada görse veya adada bulunduğu­nu görse yahut adaya çıktığını görse, bu rüyayı gören kim­senin ummadığı ve beklemediği bir yerden kendisine miras yoluyla mal veya para geleceğine işaret eder.Rüyada bir adadan yüzerek herhangi bir sahile çıktığını gör­mek, rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulup feraha ve se­lamete çıkacağına işaret olarak tabir edilir.Rüyada ada görmek, ele geçecek, paraya, mala veya mirasa işâret eder.Rüyada ada görmek, adaya çıkmak ya da adada bulunmak, rüya sahibinin ummadığı bir yerden mirasa konacağı şeklinde yorumlanır.Rüyada kayalıklarla kaplı bir ada görmek, yalnızlığa işâret eder.Rüyada yeşil ada görmek, her türlü hayırlı nîmete işâret eder.Rüyada üzerinde insanların yaşadığı ada görmek, huzurlu ve sonu güzel olan hayata delâlet eder.Rüyada bir adadan ayrıldığını görmek, malın zarara uğrayacağına işârettir.

Rüyada Ada Görmenin Anlamı ve Yorumu: Rüyada ada görmenin anlamı, kimi zaman mutluluk kimi zaman da sıkıntı yaşamaya yorulur. Bu nedenle rüyayı gören kişinin sıkıntılara düşmemesi için dikkat etmesi gerekir. Rüyada ada görmenin tabiri, rüya sahibinin kısmetinin açılacağına, hayırlı bir yuvaya sahip olacağına işaret ederken diğer yandan da rüya sahibinin hayatında büyük zorluklar çekeceğine delalet etmektedir.Rüyada ada görmenin yorumu, rüya sahibinin iş, aile ve sosyal yaşantısındaki kişilerle olan ilişkilerine yorumlanır.

Rüyada Ada ve Deniz Görmek: Rüyayı gören kişinin ailesinden ya da arkadaş çevresinden biri ile düşünce konusunda ters düşeceği ya da laf dalaşı yapacağına işarettir.Rüyada ada görmek, rüya sahibinin sıkıntılı günler geçireceği demektir. Kişinin bu sıkıntılı günleri çok çabuk atlatacağı ve feraha ereceği, hayatının kolaylaşacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Adaya Gitmek: Rüyayı gören kişinin anne, babasıyla ya da kardeşleriyle malını paylaşacağına yorumlanır. Rüya sahibinin aç gözlü birisi olmadığına, elindekini paylaşan birisi olduğuna işarettir.

Rüyada Ada Satın Almak: Rüya sahibinin ailevi sorunlarının son bulacağına işarettir. Kişinin huzurlu bir ortama erişeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Issız Adaya Düşmek:Rüya sahibinin maddi olarak büyük kazançlar elde edeceği demektir. Kişinin bu sayede çevresindekilerle arasının düzeleceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Adada Olduğunu Görmek: Rüyayı gören kişinin gönlü bol olduğunu belirtir. En kısa zamanda maddi anlamda zora düşen bir yakınına yardım edeceğine delalet eder.

Rüyada Adada Mahsur Kalmak:Rüya sahibinin maddi sıkıntılarının son bulacağına delalet eder. Kişinin rahat bir yaşam süreceğine işarettir.

Rüyada Adada Ev Görmek: Rüya sahibinin adada ev görmesi, geniş bir aileye sahip olacağı anlamına gelmektedir. Kişinin çocukları olacağının habercisidir.

Rüyada Uzaktan Ada Görmek: Rüyada uzaktan ada görmek, kişinin ulaşmak istediği fakat ulaşamadığı hayalleri olduğuna işarettir. Rüya sahibinin bu hayallerine ulaşmak için çok fazla çaba göstereceğine delalet eder.

Rüyada Ada Manzarası Görmek: Rüyada ada manzarası görmek, rüya sahibinin hayatının çok değişik geçeceğine rivayet eder. Kişinin bir gün mutlu bir gün huzursuz olacağına işarettir.

Rüyada Yüzen Ada Görmek: Rüya sahibinin rüyasında yüzen ada görmesi, kişinin çok güveneceği bir dostunun varlığına yorulur. Kişinin bu dostuyla iş kuracağına rivayet etmektedir.

Rüyada ıssız bir adada olduğunu görmek: Rüyasında yaşamın olmadığı ıssız bir adaya düştüğünü gören kişinin hiçbir sağlam dostu olmadığı tabir edilmektedir. Aslında bulunulan zaman içinde kişinin etrafında pek çok insan vardır. Ancak menfaatleri gereği orada bulunmaktadırlar ve hiçbirisi rüyayı görene değer vermemektedir.Rüyada ıssız bir adada olduğunu gören kişi zor durumda kaldığında yapayalnız olacağını bilmeli ve tüm planlarını ona göre yapmalıdır. Zira herhangi bir olumsuzluğun yaşanması halinde etrafındaki menfaatçi kişiler yalnız bırakacaklardır.

Rüyada yaşamı olan ada görmek: Mutlu olmak ve güzel günlerin sizi beklediği mesajı vermektedir. Rüyada insanların yaşadığı bir adada olduğunu görmek güven içinde ve mutlu bir ömür sürmek olarak da yorumlanmaktadır.Eğer rüyada adada görülen yerleşim yeri küçük bir yerleşim yeri ise bu durum kişinin ailesi ile mutlu aileyi ifade eder. Ancak çok gelişmiş büyük binaların olduğu bir adanın görülmesi tüm toplumun zengin ve mutlu olacağına işarettir.

Rüyada yeşil ada görmek: Bolluk, bereket ve saadet anlamına gelmektedir. Kişinin maddi yönden kurtuluşa ereceği, özel yaşamında da mutlu olacağını haber verir. Eğer kişinin gördüğü yeşil adanın güzelliğine nispet adanın güzel ve temiz bir sahili de varsa bu durum rüya sahibinin temiz ahlakına işarettir. Eski tabirlerde hem yeşil hem de güzel sahili olan bir ada görmenin takva yüceliğine işaret ettiği ifade edilmiştir.

Rüyada kurak ada görmek: Yalnız kalmak anlamındadır. Bir kişi rüyasında kurak bir adada kendisini yalnız görürse bu durum gerçek yaşamda da yalnız kalmak anlamındadır.Eğer bir kişi pek çok arkadaşı ve ailesi ile birlikte kendisini kurak bir adada görürse bu durum kaza bela habercisidir. Kişin başına kötü bir hadise geleceğine dair tabirde bulunulur. Bu bakımdan bu rüyayı gören kişilerin daha dikkatli olmalarında fayda vardır.

Rüyada bir adaya ayak basmak: Yeni bir yaşama başlamak anlamındadır. Kişi hayatını tüm boyutları ile değiştirecek ciddi kararlar alacaktır. Hem iş yaşamında hem de özel hayatla ilgili meselelerde kişi yepyeni bir sayfa açacaktır. Ancak bilinmelidir ki bu yeni başlangıçlar her bakımdan hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. Bu itibarla rüyasında bir adaya ayak bastığını gören kişi yaşamı ile ilgili ciddi kararlar verirken çekinmemeli ve daha cesur davranmalıdır.

Rüyada bir adada mahsur kalmak: Kimsenin bilmediği bir sırrı öğrenmek anlamındadır. Bu sır pek çok kişinin yaşamını derinden etkileyebilecek mahiyettedir. Kişi bu sırrı başkalarına anlatma ile anlatmama arasında epey bocalayacaktır.Böylesi durumlarda alimlerin tavsiye ettikleri yol şudur: Eğer sırrın konusu geçmişe aitse ve artık günümüzde kimseye bir zararı dokunmuyorsa yani olmuş bitmiş bir şey ise bu mesele hakkında konuşmamak en hayırlısıdır. Hatta ayıp ve günah bir durum söz konusu ise ayıpları örtmek de İslam ahlakının bir gereğidir.Ancak sır olarak adlandırılan durum bazı insanların yaşamını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyorsa kişinin bu durumda susması ve “bana neci” davranması doğru değildir. Ortalığı velveleye vermeden, sağduyusuna ve ferasetine güvenilen insanlarla bu sırrı paylaşmak en isabetli karar olacaktır.

Rüyada bir adadan kurtulmaya çalışmak: Maddi yönden iflas etmek demektir. Kişinin kendi eliyle kendisine büyük zararlar vermesi ve tüm mal varlığını kaybetmesidir.

Rüyada adada bir yanardağın patladığını görmek: Tüm aileyi rahatsız edecek bir gönül macerasına girişmektir. Rüyada yanardağ olmayan yüksek bir dağ görmek de aynı anlama gelmektedir.Bu rüya bazı durumlarda kişinin kendisinin değil ailedeki başka bir ferdin gönül macerasına girişeceği anlamına da gelmektedir. Ancak ister rüya gören kişinin kendisi olsun ister ailedeki bir başka şahsın böyle bir serüvene atılması olsun sonuçta tüm ailenin ağız tadı bozulacak ve uzun bir süre ailede huzursuzluk hakim olacaktır.

Rüyada suya batan bir ada görmek: Su altında kalan ada görmek iki biçimde tabir edilmektedir. Birinci tabire göre çok önemli bir müjde almaktır. Bu müjde sayesinde kişinin tüm yaşamı değişecek ve rüya gören kişi ziyadesiyle mutlu olacaktır.Rüyanın bir diğer tabiri ise kişinin fazladan sorumluluk üstlenmesidir. Kişinin bakmak zorunda kalacağı yeni kişilerin ortaya çıkacağı veya iş yaşamında yükünün artacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yarımada görmek: Yarımada görme rüyaları ile rüyada ada görmek arasında çok ciddi farklılıklar vardır. Çünkü rüyada ada görmek kimi durumlarda olumlu kimi durumlarda olumsuz tabir edilmekteyken rüyada yarımada görmek her zaman olumsuz yorumlanmaktadır.

İhya: Kayalıklarla kaplı ada yalnızlığa, yeşil ada her türlü hayırlı nimete, üzerinde insanların yaşadığı ada huzurlu ve sonu güzel olan hayata delalet eder.

Molla Cami: Rüyada ada görmek, adada bulunmak veya adaya çıkmak, rüya sahibinin ummadığı bir yerde mirasa konacağına işaret eder.

Güncel: Rüyada ada gördüyseniz, birileri tarafından size bırakılacağı veya bir hazine bulacağınız anlamına gelir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir