Rüyada Afet Görmek

Rüyada bulunduğu yerin herhangi bir afete maruz kaldı­ğını, sel, dolu ve benzeri afetlerin olduğunu görmek, rüya­yı gören kimsenin dini vazifelerini ihmal ederek günah iş­lediğine işarettir. Bu rüyayı gören bu uyarı niteliğindeki rüyasına önem vererek tövbe etmeli ve dini vazifelerini yerine getirmelidir. Özellikle namazını kılmıyorsa kılmaya başlamalıdır. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin iş ha­yatında da ihmal sonucu olarak büyük zararla karşılaşa­cağına da ihtar niteliğindedir.Rüyanızda bir yerin yangın, sel, vs. gibi bir afete maruz kalması, dini vazifelerinizi yerinize getirmediğinize, özellikle namazla­rınızı ihmal ederek büyük bir günâh işleyebi­leceğinize işarettir.Ayrıca bir yerin yangın, sel, vs. gibi bir afete maruz kalması, orada meydana gelecek sıkıntılara, işlerin bir süre akim kalmasına da delâlet eder.Bu rüyayı gören kimseler tövbe etmeli ve dini vazifelerini yerine getirmede daha titiz ol­malıdır.

Rüyada doğal afetlere maruz kaldığını görmek, dini inanışları terke ve günah işlemeye delalet eder. Bu rüya kişi için bir ihtar değerinde de olabilir. Bu nedenle kişi kendisine dikkat etmelidir.

Rüyanızda bir yerin afete uğradığını görmek, sıkıntılı anlar geçireceğinize ve işlerinizin bozulacağına işarettir.

Rüyada doğal afetlere maruz kaldığını görmek ne demek, ibadetlerde gevşek davranmamaya, dikkatli olmaya ve tövbe etmeye de yorumlanabilir.

Rüyada sel görmek, salgın hastalığın habercisi; yangın gibi bir felaketi görmek, dini ödevlerinizi yerine getirmediğiniz için büyük bir günaha girdiğinin işaretidir.

Rüyada sel, deprem gibi doğal afetleri görmek, kişinin yaşamıyla ilgili çok büyük değişiklikler ve yenilikler olacağına yorumlanır.

Rüyada bulunduğunuz şehrin doğal afetlere maruz kaldığını görmek, iş hayatınızda yapacağınız hatalar yüzünden maddi olarak kayıplara uğrayacağınıza işarettir.

Rüyada doğal afet olduğunu görmek ibadetten uzaklaşmaya, günaha girmeye ve yanlış eylemlerde bulunmaya delâlet eder. Eğer rüyanızda bir yerin afete uğradığını gördüyseniz sıkıntı ve sorunlara, işlerin yolunda gitmemesine işaret eder.

Rüyada doğal afet olduğunu ve bu afetten dolayı zarar gördüğünü görmek hatalı davranışlardan dönülmediği takdirde zarara uğranacağına ve rüya sahibinin selameti açısından davranışlarını düzeltmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada doğal afet olduğunu ve zarar görmeden atlattığını görmek etrafınızda size kötülüğü dokunabilecek insanlar olduğuna fakat sağduyulu davranarak kendinizi koruyacağınıza ve herhangi bir olumsuzluk yaşamayacağınıza delâlet eder.

Rüyada doğal afet meydana gelmiş bir yerde zarar görmüş insanlara yardım ettiğini görmek hayırlı ve iyilik içeren işlerde bulunacağınıza ve bu yolda emek vereceğinize işaret eder.

Bir başka rivayete göre ise rüyada doğal afetler olduğunu görmek hayatınızda önemli değişiklilkler ve yeni gelişmeler olacağına delâlet eder.

İhya: Bir yerin afete maruz kalması, orada meydana gelecek sıkıntılara, işlerin bir süre akim kalmasına delalet eder.

Molla Cami: Rüyada bulunduğu şehrin herhangi btr afete maruz kalacağını gören kimsenin, dini vazifesini hasseten namazını ihmal ederek günah işleyeceğine işaret eder. Bu rüyayı gören insan tevbe etmeli ve dini vazifesini derhal yerine getirmelidir.

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bulunduğu yerin sel, heyelan, salgın hastalık, yangın ve benzeri bir afete maruz kaldığını görmesi; o kimsenin dini vazifelerini yerine getirmediği için büyük bir günaha girdiğine veya iş hayatında yapacağı hatalar yüzünden maddî zararlara uğrayacağına işarettir.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir