Rüyada Afsun Görmek

Rüyada afsun görmek, efsun, büyü ve sihir anlamlarına gelir. Afsun olan kişi rüyasında Kur’an-ı Kerim’de olan bir sureyi ya da duayı okuyorsa sıkıntılarından veya rahatsızlıklarından kurtulacaktır. Aynı zamanda kişinin dertlerinden ve üzüntülerinden de kurtulacağı söylenir. Ancak Allah’u Tealla’nın ismi geçmeden yapılan afsun batıl inanca, yalancılığa ve iki yüzlülüğe delalettir.Rüyada efsun görmek kötüye işaret olarak da yorumlanır. Rüyada herhangi bir şeyle kendini efsunladığını gören kişi çok kötü bir amel yapmıştır.

Bir kimsenin da Kur’ân’dan bazı âyetlerle hasta üzerine okuduğunu görmesi, şiddetli ağrıdan ve hastalıklardan kurtulmaya, üzüntü ve kederden halâs olmaya delâlet eder.

Sünnetin ve Kur’ân-ı Kerim’in haricinde bir şey okumak ise, yalancılığa ve riyaya işarettir.Bu rüyayı gören âlim biri ise halktan öğüt ve nasihati gizlemekle tabir olunur.

Rüyada üzerine Kur’ân âyeti okunmuş bir suyu içtiğ ini veya bir kadeh içindeki okunmuş suyu başkasına içirdiğini görmek, uzun ömürlü olmaya delâlet eder.Yine bir kimse afsun ettiğ ini veya kendisine afsun ettirdiğini görse, bu rüya bâtıl şeylere işarettir.Yapılan şey “Besmele”, yahut Kur’ân-ı Kerim’den herhangi bir âyet ile başlıyorsa iyiye alâmettir..

Kuran ve sünnette bulunan bir dua ile bir hastayı okumak hastalık ve ağrılardan kurtulmaya, üzüntü ve kederin gitmesine, Besmele ile birlikte afsun okuyan bir kimseyi görmek, insanları sıkıntılardan dolayı teselli eden insana, Allahü Teala nın zikri olmmaksızın yapılan her türlü afsun batıl söze, yalancılık ve riyakarlığa delalet eder.

Rüyada afsun görmek hayra yorulmaz. Bir kisinin her hangi bir seyle kendisini afsunladigini görmek, büyük günah isledigine; agri, hastalik, bayginlik gibi seylerden kurtulmak için afsunlandigini görmek, hasta ise, hastaliginin uzun sürecegine; borçlu ise, borçlarini uzun müddet ödeyemeyecegine; yolculuga çikmak istiyorsa, çikamayacagina isarettir. Kendisinin bir baskasina afsun yaptigini görmek o kimseden bir kötülük görecegine; afsunladigi kisi kadinsa bir kadin serrine düsüp halk önünde rezil olacagina; erkekse o adamdan çekinmesi gerektigine delalet eder.

Rüyada hasta bir kişiye afsun yaptığını görmek ağrı ve acıların bitmesine, hastalıklardan kurtulmaya, dert ve üzüntülerin geride kalmasına delâlet eder.

Eğer rüyada Kur’an-ı Kerim ve sünnet dışındaki şeylerle afsun yapıldığını gördüyseniz yalancılığa ve riyaya işaret eder. Rüyanızda bir kişinin afsun yaptığını ya da kendisi için afsun yaptırdığını gördüyseniz batıl şeylere delâlet eder.

Eğer yapılan afsunda “Bismillahirrahmanirrahim” veya başka ayetler yer alıyorsa hayra delâlettir. Rüyada afsun yapılmış suyu içmek veya okunmuş suyu başka bir kişiye içirdiğini görmek ömrün uzun olmasına işaret eder.

Eğer rüyanızda afsunlandığınızı gördüyseniz yapan kişi tarafından zarara uğrayabileceğinizi belirtir. Rüyada kendini afsunladığını görmek günah işlemeye ve sıkıntılara işarettir.

Eğer rüyanızda afsun yapmak için çeşitli materyaller topladığınızı gördüyseniz hatalı davranışlardan kaçınmanız gerektiğine, aklınızı ve enerjinizi faydalı ve hayırlı işler için kullanmanızın yararınıza olacağına delâlet eder.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir