Rüyada Afyon Görmek

Rüyada afyon alıp satmak ve içmekle ilgili görülen rü­ya hayra (iyiye) yorulmaz. Çünkü sağlığa zararlı bir mad­denin rüyada görülmesi bile hayra yorulmaz.Rüyasında afyon sattığını görmek, kendi sıhhatinin (rüya­yı görenin) telafisi zor bir bozulmaya gireceğine işaretle ta­bir olunur. Bu uyarıcı rüyaların verdiği işaretleri önemse­meli ve kendisini kontrol altına almalıdır.Rüyasında afyon kullandığını görmek, rüyayı gören kim­senin yaşamında maddi, manevi bakımdan ömrünü bü­yük zararlarla heba edeceğine işaret eder.Rüyada afyon görmek iyi değildir.Rüyada afyon kullanmak, unutganlığa ı işârettir.Rüyada afyon kullanmak, afyon kullanan kişinin başına büyük işler geleceğine veya önemli bir şeyini kaybedeceğine işârettir.Rüyada afyonu almak, satmak ve içmek iyi bir şekilde tabir edilmez.Kendisinin afyon içerek sızdığını görmek, rüya sahibininyakın bir zamanda rahatsızlana­cağına işâret eder.Afyon yapmak için bitkisini topladığını görmek, rüya sahibinin beklemediği bir kişi­den kötülük göreceğine işârettir.Bir tarlada afyon dalı topladığını görmek ve afyon satmak, zihin tembelliğine, üzüntü­ye, kedere ve hastalığa ve keyif ehli olmaya işârettir.

Rüyada görülen afyon tembellik ve uyuşukluğa, gaflete dalmaya delalet eder.

Rüyada afyondan yapılan yemeği yemek imanın zayıflığına, unutkanlığa işarettir.

Rüyada afyon satmak da sıhhatin bozulacağına işarettir. Bir başka yoruma göre, afyon içmek ecelin geleceğine; afyon bitkisi toplamak kişinin ummadığı bir kimseden kötülük göreceğine delalet eder.

Rüyada haşhaş bitkisinin afyonunu görmek zihni tembelliğe, gaflete ve ehli keyif olmaya sürükler.

Rüyada afyon görmek iyi değildir. Çünkü uyuşturucu sağlığa zararlı bir maddedir.

Rüyada bir tarlada afyon dalı topladığını görmek, üzüntüye ve hastalığa; afyon dallarını kaynatıp süzdüğünü görmek, birtakım kötü insan ile tanışılacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de, rüyada afyon kullanmak, rüya sahibinin ömrünü büyük bir unutkanlık içinde geçirerek pek çok şey kaybedeceğinin işaretidir.

İhya: Haşhaş bitkisinin afyonu zihni tembelliğe, gaflete ve keyif ehli olmaya delalet eder

Molla Cami: Rüyada afyon kullanmak, rüya sahibinin ömrünü büyük bir unutkanlık içinde geçirerek bu yüzden çok şeyler kaybedeceğine işarettir. Rüyada afyon satmak ise, rüya sahibinin sıhhatinin bozulacağına işaret eder.Afyonu rüyada içmek, satmak ve almak iyi şekilde tabir edilmez. Çünkü uyuşturucu sağlığa zararlı bir maddedir.

Seyyid Süleyman: Bkz. Haşhaş.

Guncel: Rüyada afyon içerek sarhoş olduğunu gören kimsenin düzeni ve sağlığı bozulur.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir