Rüyada Ahkaf Suresi Görmek

Bir kimse, rüyasında Ahkaf Suresini kısmen veya tamamını okuduğunu veya okunduğunu görse, anne ve babasına karşı çok itaatkar olur, onların emirlerinden ve sözlerinden dışarı çıkmaz ve Allah’tan korkan bir kalbe sahip olur. Herkese, özellikle anne, babasına ve akrabalarına çok iyilik eder. Bu kimse, insanların hayrette kalacağı şeylere şahit olur. Esrarlı şeylere ve ince sırlara vakıf olup bilir. Ölüm meleği kendisine güzel bir surette gelir. Eceli geldiğinde, ömrünün sonunda da şehit olarak veya şehit sevabına ermiş olarak vefat eder şeklinde yo­rumlanır. (Bu yorumlar, İbn-i Şirin, Cafer-i Sadık (R.A.) ve Kirmani’nin yorumlarıdır.)

Bu mübarek sureyi rüyasında okuduğunu veya başkası tarafından okunduğunu gören kişi, anne ve babası için hayırlı evlat olmaya, günahlarından tövbe etmeye meyilli olmaya ve huzura kavuşmaya delalet eder.

Rüyasında bu sureyi okuyan ama ne okuduğunu unutan kişi, ölümü anında ölüm meleği ile karşılaşacak ve ölüm meleği merhametli davranacak demektir.

Rüyada Ahkaf Suresini okumaya niyetlenmek, eğitim alanında ilerlemeye, öğrenmeye açık olmaya, kötülüklere tövbe etmeye, beklenmeyen bir yerden hayır ve iyilik görmeye, kişinin kendisinin de hayır ve iyilik göreceğine ve ölümünün kolay olacağına işaret eder.

Rüyasında bu sureyi okuyan kişi herkese, özellikle ailesine ve akrabalarına iyilik edecek demektir. Bu kişi, hayatının garip yönlerini ve birtakım sırları keşfedecek demektir.

Yine rüyasında bu surenin ölüsü üstünde okunduğunu gören kişi, bu dünyayı şehit olarak terk edecek demektir.

Rüyada Ahkâf Suresi okumak, okuduğunu veya dinlediğini ezberlediğini görmek dininizde daha istikrarlı biri olmaya karar verdiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyasında bu sureyi okuyan kimseye ölüm meleği güzel surette gelir ve ona merhametli davranır.

Rüyada birinin Ahkâf Suresi okuduğunu sizin onu dinlediğinizi görmek etrafınızda daha fazla Allah’ı anmanızı sağlayacak insanlar olması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Molla Cami: Rüyasında bu süreyi okuyan kimseye ölüm meleği güzelsurette gelir ve ona merhametli davranır.

Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin’in kavline göre Ahkaf Suresini rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, ebeveynine itaat eder. Allah’tan (C.C.) korkar.

Kirmani diyor ki: Herkese, bilhassa ana ve babasına iyilik eder. Suda boğularak şehit olur.

Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Hayret edilecek şeyler görür. Esrarlı şeylere (sırlara) vakıf olur. Ölüm meleği kendisine güzel bir suretde gelir.

Abdulgani şöyle diyor: Önceleri ana ve babasına asi davranır. Sonra bundan vazgeçip tevbe eder. Onlara itaat eder. Hizmetlerini görür.

İbn-i Kesir’in yorumu şöyle: Hayır umduğu yerden üzülmesine sebep olacak durumlarla karşılaşır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir