Rüyada Ak Saç Görmek

Rüyada kendinizi ak saçlı olmuş görmek, şeref ve itibarınızın artacağına, herkes tarafından saygı göreceğinize, fa­kat mali sıkıntılar içinde kalıp üzüntülü bir haber alacağınıza işa­ret sayılır. Rüyada aksakallı ve bıyıklı birini görmek, muradınıza kısa zamanda ereceğinize, kısmet kapılarınızın açılacağına, bütün işlerinizin çok kısa bir zamanda sonuçlanacağına işarettir.

Rüyada saç görmek genel tabiriyle mal/mülke ve uzun ömre işaret eder. Durumlara göre detaylı rüya yorumları aşağıda paylaşılmıştır. Rüyada saçın normal olarak uzaması zenginliğe ve uzun ömre, aşırı uzaması erkek için gam ve kedere; kadın için hoş geçinme, değerli olmaya, nefsine hakim olmaya işaret eder. Erkeğin rüyada başını tıraş etmesi; -yani saçını kesmesi- hacca, yolculuğa, şeref ve itibara, makam ve mevkiye delalet eder.

Devlet memurunun rüyada saçını tıraş etmesi görevden alınmaya işaret eder. Rüyada kadının saçını tıraş etmesi yani saçını iki üç numaraya vurması, kocasının yahut yakın akrabalarından birinin vefat etmesine delalet eder.

Rüyada beyaz bir saç teli görmek, geçmişte emek verdiğiniz ne varsa sonunda karşılığını alacağınıza, sıkıntılarınıza çözüm getireceğinize yorumlanır. Aklınızı karıştıran bazı sorunlar olabilir, ancak yakında çözümü olacaktır. Artık daha kararlı ve kendinden emin olabilirsiniz. Toplum içinde itibar artabilir ve insanlar arasında şan şöhret sahibi olabilirsiniz. Kendi emeklerinizle önemli başarılar sergileyebilir, adınızdan övgü ile söz ettirerek herkese kendinizi ispat edebilirsiniz. Tecrübelerinizden yola çıkarak yakında hedeflerinize ulaşmanız da an meselesi olabilir.

Rüyada saçında beyaz saç teli görmek, şüphelerin son bulması ve içinizi rahat ettirecek haberler almanıza da yorumlanır. Yakında gelecek haberler ile merak ettiğiniz bir şeyin yanıtını öğrenebilirsiniz. Bu bir iş başvurusu ya da sınav sonucu olabilir. Ancak çok çaba sarf ettiğiniz bir şeyde yüzünüz gülecektir. Rüyada başkasının saçında beyaz saç teli görmek, kötü niyetli insanlara karşı zafer elde etmeye ve düşmanlarınızın sizden uzaklaşmasına yorumlanır. Hayatınızda istemediğiniz ve sizi sadece üzen insanlar yakında sizden uzaklaşabilirler ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

Rüyada saçından beyaz tel koparmak, geçim sıkıntısından kurtularak elinizin rahatlamasına, borçların azalmasına yorumlanır. Pek çok yönden hayatınız düzene girmeye başlayabilir. Sorunların üstesinden teker teker gelebilirsiniz. Sizi üzen şeyler de hayatınızdan çıkabilir.

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında saçının bir kısmının ağardığını görmesi; o kimsenin vakarlı birisi olduğuna, hanımı hamile olan bir kimsenin rüyasında saçlarının ağardığını görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğunun olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sakalında bulunan beyaz tüyleri yolduğunu görmesi; o kimsenin ihtiyarlara hürmet edeceğine işaret eder. Zengin bir kimsenin rüyasında vücudunun kıllarının ağardığını görmesi; o kimsenin malının elinden gideceğine, eğer fakir ise ödemede güçlük çekeceği bir borcun altına gireceğine yorumlanır. Sakalı siyah olan bir kimsenin rüyasında sakalının beyazladığını görmesi; o kimsenin dininin veya malının gideceğine delaletle tabir olunur. Sakalı siyah olan bir kimsenin rüyasında sakalında üç adet beyaz sakal belirdiğini görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğunun olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında sakalının beyaz ve berrak olduğunu görmesi; o kimsenin izzete, rütbeye ve şöhrete kavuşacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında saçlarında ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu görmesi; o kimsenin muhalefette bulunacağına ve ihtiyarlara saygı göstermeyeceğine delaletle tabir olunur.

Nablusi: Rüyada saç ağarmak, gençler için vakara delalet eder. Bazı tabirciler, ömrün uzun olmasına, bazıları da zayıflığa delalet eder, demişlerdir. Aklık sakal ve başın tümünde olursa, fakirliğe delalet eder.
Bir kimse saçının bir kısmının ağardığını görse vakar ve temkinin çok iyi olduğuna, başı ağaranın hanımı hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına delalet eder.
Bir kimse sakalındaki beyaz tüyleri yolduğunu veya kestiğini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder.
Kadın rüyada başının ağardığını görse, kocası fasıktır. Eğer kocası fasık değilse, başka bir hanım veya bir cariye ile hanımının durumunu bozar.
Bazı tabirciler baş ağarması, kaybolmuş bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demişlerdir.
Vücut kıllarının ağardığını gören zengin ise, malının gideceğine, fakir ise, ödenmesi güç olan borca işarettir.
Tanınmayan bir kadının saçınm ağarması, hububat kurutmaya, askerin tümünün başının ağarması, zaaf ve firara delalet eder. Hasta kimsenin başının ağarması ise, ölüm ve kefene delalet eder, hasseten vücut kılları ağanrsa.
Korkan kimse için saç ağarması, hakim ve melikten kurtulmaya işarettir. ,
Bazı tabirciler, kadının saçının ağarmasını görmek, kocası veya kocasının akrabaları tarafından çirkin söz işiteceğine, bazan da, boşanmaya delalet eder, demişlerdir. Çünkü erkekler kadının saçının ağarmasını, hoş görmezler.

Saçı ak bir kimse, rüyada saçının daha fazla ağarmış olduğunu, fakat bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görse, olgunluğa delalet eder.
Saçının tamamen ağardığını gören kimse, amirinden veya büyüğünden nahoş bir şey görür.
Sakalı siyah bir kimse sakalının beyaz olduğunu görse, o adamın dini veya malı gider.
Sakalı siyah olan bir kimse, sakalında üç’e kadar beyaz tüy belirdiğini görse, erkek bir çocuğu doğar. Eğer aynı rüyayı gören kimsenin kayıp bir şeyi olup, kendisi de kaybolan şeyi çok seviyor ve bulunmasını da çok arzu ediyorsa, o kaybı gelir.
Rüyada göğüs kılının beyaz olduğunu gören kimsenin, yemeği kokar.
Bir kimse rüyada sakalının beyaz ve berrak olduğunu görse, izzet, rütbe ve şöhrete nail olur.
İbn-i Sîrin (R.A.) Hazretleri saçı henüz ağarmamış kimsenin rüyada saçının ağarmasını iyi görmemiştir. O, «saç ağarması —bahusus saç uzun olduğu zaman — malın azalmasıdır» derdi.
Bu rüyayı fakir birisi görse, onun üzerinde fakirlikle beraber büyük bir borç, sıkıntı ve hapislik toplanır.
Saçmdan ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur. İhtiyarlara, saygı göstermez.
Bazan sakal ağarması, ok ve kılıç gibi bedene acı veren şeylerin bedene dokunmasına, eza ve cezaya delalet eder.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir